Święto Pieczonego Ziemniaka w PP2

„Święto dziś ziemniaka obchodzimy, wszystkich do zabawy zachęcimy” - pod takim hasłem 23 października br. przedszkolaki z PP2 obchodziły Święto Pieczonego Ziemniaka.

Uroczyste obchody święta otworzyła inscenizacja o przygodach wesołego kartofelka Felka, w którego rolę wcieliły się dzieci z grupy V.

Tego dnia na przedszkolaki czekały również liczne konkursy z ziemniakiem w roli głównej.  „Wykopki”, slalom z ziemniakiem na drewnianej łyżce, przenoszenie ziemniaków w kocu to tylko niektóre konkurencje, w których zmierzyły się dzieci ze wszystkich grup wiekowych.

Dużo emocji wśród uczestników zabawy wzbudził wybór Króla i Królowej Pieczonego Ziemniaka, po którym nastąpiła uroczysta koronacja i odrysowanie postaci pary królewskiej na papierze. Następnie przedszkolaki przystąpiły do ozdobienia szablonu. W tym celu dzieci wykorzystały ,,pieczątki” z ziemniaków, które przygotowały w domu wspólnie z rodzicami.

Na zakończenie przedszkolaki wykonały  wraz z paniami Ziemniaki Cudaki. Pomysłowości w pracach nie brakowało, a efekty zdobią hol naszego przedszkola ciesząc oczy dzieci i wszystkich codziennie odwiedzających  placówkę.

Uwieńczeniem tego dnia było zaproszenie na pyszne placuszki ziemniaczane przygotowane przez nasze panie kucharki.

Mamy nadzieję, że wspólna zabawa przyniosła wszystkim wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

„Ziemniaczek, ziemniaczek, ziemniaczek,

brązowy ma swój kubraczek.

Czy duży jest, czy mały,

Brązowy, brązowy jest cały”.

M.Ch.