Światowy Dzień Autyzmu

4 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Celem tego wydarzenia było zwiększenie świadomości i wrażliwości na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na problemy z jakimi borykają się dzieci z autyzmem.

Tego dnia dzieci, nauczyciele i pracownicy przedszkola „zaświecili się na niebiesko”, ubierając się w ubrania w tym kolorze.

W tematykę dnia wprowadziły dzieci filmy : „Świat widziany oczami dzieci w spektrum autyzmu”, „Autyzm”, „Jedno pytanie, które zmieni twoje myślenie”, przedstawiające codzienność dzieci dotkniętych autyzmem.

Po pokazie multimedialnym dzieci miały okazje porozmawiać o trudnościach, umiejętnościach i sposobach radzenia sobie w trudnych sytuacjach tych osób.

Dzieci dowiedziały się, że dla osób dotkniętych autyzmem bardzo ważna jest przewidywalność oraz powtarzalność sytuacji.  Rozmawiały o życzliwości, tolerancji i zrozumieniu dla osób dotkniętych problemem autyzmu.

Uwieńczeniem tego dnia było wykonanie w grupach różnymi technikami pracy plastycznej „Serce dla autyzmu”.