2 KWIETNIA WŁĄCZ NIEBIESKIE ŚWIATŁO DLA AUTYZMU

Po raz kolejny w Publicznym Przedszkolu nr 2 obchodziliśmy Dni Autyzmu. W dniach 3-7 kwietnia specjaliści pracujący z dziećmi w naszym przedszkolu zorganizowali dla każdej z grup zajęcia dotyczące różnic między ludźmi, odbierania świata za pomocą zmysłów oraz rozpoznawania i nazywania emocji. Dzieci bawiły się i  doświadczały wielozmysłowo. Każdy mógł poczuć za pomocą wszystkich zmysłów czy coś jest np. miłe w dotyku bądź brzydko pachnie. Wyrazem radości ze wspólnego doświadczania i  bycia razem były niebieskie plakaty z niebieskimi pieczątkami wykonanymi własnymi dłońmi.

Rodzice mogli uzyskać informacje dotyczące trudności w codziennym funkcjonowaniu osób z autyzmem oraz uzyskali wiedzę, gdzie szukać pomocy w przypadku, kiedy są zaniepokojeni rozwojem swojego dziecka.

S.M.