Akademia Małego Smakosza

Wiek przedszkolny to czas, w którym kształtują się preferencje smakowe oraz upodobania żywieniowe dzieci. Prawidłowe żywienie decyduje o zdrowiu dziecka, a także jego rozwoju. Dlatego poprzez nasze zajęcia, pragniemy zachęcić dzieci do zdrowego odżywiania.

Dzieci w kuchni mogą nauczyć się wielu przydatnych czynności, które pomogą im rozwinąć zdolności manualne i wiedzę dotyczącą otaczającego je świata. Spróbujemy zatem wykorzystać jak najwięcej możliwości i zaangażujmy dziecko do pomocy w przygotowywaniu potraw. Na naszych zajęciach będziemy przygotowywać potrawy ze świeżych, pełnowartościowych składników i uczyć przede wszystkim zasad zdrowego odżywiania. Młodzi kucharze będą poznawać smak i zapach różnych produktów i przypraw oraz dowiedzą się, kiedy jest sezon na określone warzywa i owoce. Jesteśmy przekonani, że nawet niejadek nie oprze się pachnącym potrawom, jeśli wcześniej sam je przygotuje. Nie od dziś bowiem wiadomo, że dzieci zaczynają jeść, kiedy same zaczynają gotować.

Nasze przedszkolaki podczas zajęć w ,,Akademii Małego Smakosza” będą próbowały swych sił w: krojeniu produktów, pieczeniu babeczek, przygotowaniu soków, wałkowaniu ciasta, mieszaniu składników, obieraniu owoców, itp. Pod czujnym okiem nauczycieli, każdy nasz przedszkolak stanie się smakoszem.

Koordynatorzy programu: Bożena Kowalska, Anita Podlaska

Rok szkolny 2014/2015