Apel Dziecka

Mamo, tak wiele potrafisz i możesz zrobić dla mnie. Wiem, że mnie kochasz. Czy jednak wiesz, że dla mojego rozwoju potrzebny jest także prawidłowy rozwój mowy, że nie wystarczy tylko nakarmić mnie i ubrać?

Jeśli mnie kochasz najmocniej na świecie to:

• zrób coś, bym mówił poprawnie, bo dzieci śmieją się ze mnie;
  • bądź cierpliwa, gdy mi coś nie wychodzi i nie zniechęcaj się;
  • urozmaicaj ćwiczenia ze mną, bo nużą mnie ciągle te same zajęcia;
  • nie każ mi ćwiczyć za długo, bo nie mogę dłużej niż 20 minut skupić się na wykonywanym ćwiczeniu;
  • powtarzaj wielokrotnie ten sam materiał ćwiczeniowy;
  • przygotuj ze mną zalecony materiał ćwiczeniowy tak, by logopeda był ze mnie zadowolony, bo zależy mi na jego uznaniu;
  • nie daj się nabrać, gdy próbuję wymigać się od ćwiczeń swoimi wykrętami, bądź konsekwentna;
  • nie przerywaj rozpoczętej terapii, bo chcę mówić tak dobrze, jak inne dzieci.

Jako logopeda pragnę zwrócić się do rodziców i powiedzieć w imieniu wspomnianych wyżej dzieci:
MAMO! TATO!

• Efekt terapeutyczny zależy także od Ciebie.
  • Pomóż swojemu dziecku opanować prawidłową wymowę.
  • Terapia (leczenie) nie polega tylko na przychodzeniu do logopedy.
  • Niezbędne jest dokładne i systematyczne wypełnianie w domu zaleceń logopedy.

a

Nie oczekuj na „cudowną pigułkę”, która sprawi, że Twoje dziecko będzie mówiło poprawnie – takiej jeszcze nie wynaleziono.

Efekty terapii uzależnione są m.in.:

• od Twojego zaangażowania i współpracy z logopedą,
  • od motywacji dziecka do spełniania podawanych zaleceń,
  • od częstotliwości i systematyczności ćwiczeń,
  • od metod wspierających główną metodę terapii.

NIE ZMIENIAJ LOGOPEDY LECZ ZMIEŃ SWÓJ STOSUNEK DO WŁASNYCH OCZEKIWAŃ I PODEJMIJ WSPÓŁPRACĘ Z LOGOPEDĄ.