Bal karnawałowy

7 stycznia w naszym przedszkolu odbył się długo oczekiwany bal karnawałowy. Już odpowiednio wcześniej wymyśliliśmy sobie stroje, wprawiliśmy się w atmosferę zabawy, by ten wspaniały dzień przeżyć jak najlepiej. Nasze przebrania sprawiły że Panie nie mogły Nas poznać.

I o to chodzi w tej zabawie! - to znaczy, że Nasze stroje były trafione w 10!!! Najwięcej przedszkolaków zamieniło się w postaci z bajek. Wśród nich były: Spider-Meny, Batmany, piraci ( to chłopcy ) ; motylki, wróżki, księżniczki ( dziewczynki ). Był nawet jeden potworniasty kościotrup do pary z dziewczynką przebraną za jedną z lalek Monster high. Maluchy miały niezłego stracha patrząc na nich. Wszystkie strachy jednak odpędzały dobre wróżki.

Bal rozpoczął się od ustawienia pociągów z każdej grupy i prezentacji strojów przy muzyce. Prowadząca Pani Śnieżynka obdarzona imponującym talentem wokalnym zachęcała wszystkich małych i dużych do zabawy tanecznej. Wśród tańców była samba, cza-cza i nawet muzyka romantyczna. Każdy znalazł coś dla siebie. Dominował jednak styl dowolny. Jak już rozbolały nas nogi od plasów i wygibasów Pani Śnieżynka zaprosiła Nas do zabawy w zgadywanie. Pytania dotyczyły bajek, czyli tego co bardzo lubimy oglądać, tak więc nie było na Nas mocnych. Na wszystkie udało się nam odpowiedzieć. Udzieliliśmy odpowiedzi między innymi na pytania: Co piją Smerfy, Na co wszedł kotek, Jak miała na imię koleżanka Bolka i Lolka? Nie udało się tylko jedno – wybrać Króla i Królową balu. Wszystkie dziewczynki zasłużyły na miano królowej balu a chłopcy na miano króla balu.

Jak wiadomo to, co dobre szybko się kończy, tak więc czas balu minął błyskawicznie.

Przebieranki to co co dzieci bardzo lubią, dla tego też czekamy na następną okazję do zabawy i dziękujemy Pani dyrektor za zorganizowanie nam super balu.

M.N.-Sz.