Bal karnawałowy

Dnia 9 stycznia br. nadszedł długo oczekiwany,  przez wszystkie Przedszkolaki, moment – Bal Karnawałowy. Dzieci bawiły się w kolorowej, radosnej scenerii odpowiedniej na tę okazję. Jak co roku wszyscy wystąpili w barwnych i oryginalnych strojach przygotowanych przez rodziców. Tego dnia do naszego przedszkola przybyli piraci, strażacy, super-bohaterowie oraz królewny, motylki, księżniczki, wróżki.

Wszyscy bawili się w rytm muzyki i śpiewu pana Wodzireja. Przedszkolaki tworzyły długie korowody na czele, których stały panie wychowawczynie, tańczyły w parach, w kole, skakały ,,do góry jak kangury” , wyginały ,,śmiało ciało” , pląsały przy muzycznych hitach tegorocznego karnawału. Nie zabrakło również uwielbianych przez wszystkich, popularnych ,,kaczuch” a obowiązkową figurą towarzyszącą był: ,,uśmiech od ucha do ucha”.

Starym już zwyczajem odbył się konkurs na króla i królową balu, w którym tytuł królowej otrzymały wszystkie dziewczynki, a królem zaś został każdy chłopiec obecny na sali.

Wspólna zabawa dostarczyła wiele emocji a przy tym sprawiła wiele radości. Długo oczekiwany dzień pozostanie w pamięci dzieci na długi czas.

M.Ch.