Calineczka

Jest pewna pula bajek i baśni uniwersalnych, ponadczasowych i z pewnością można zaliczyć do nich Calineczkę H.Ch.Andersena. Tym razem Przedszkole nr 2 gościło aktorów, którzy przybliżyli dzieciakom opowieść o maleńkiej dziewczynce, narodzonej z nasionka zasianego przez bezdzietną kobietę.

Aktorzy stanęli na wysokości zadania – przedszkolaki z zainteresowaniem śledzili losy bohaterów i żywo reagowali na treść bajki. Świat przyrody skromny i raczej symboliczny działał na wyobraźnię dzieci. W świecie tym ukazywały się rozmaite zwierzęta o charakterystycznych cechach. Mocno uwypuklone przez kostiumy w nasyconych barwach, nawet jeśli barwą tą jest czerń kreta. Na koniec odbył się wiosenny konkurs na znajomość narzędzi do sprzątania. Trzech śmiałków z różnych grup wiekowych dało sobie świetnie radę z zadaniem, a publiczność oklaskiwała ich za pomysłowość.

Goście zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

M. N. –Sz.