Centrum Nauki Kopernik

Dnia 09 kwietnia 2013r. dzieci z grupy IV „Myszki” z Publicznego Przedszkola nr 2 wyjechały na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w  Warszawie. Plan naszej wycieczki obejmował zwiedzanie Galerii Bzz oraz projekcję filmową w Planetarium.

Galeria Bzz to cudowne miejsce, w którym wszystko można dotknąć, przesunąć, spróbować. Wszystko przekręcić, przetestować i spróbować. Dzieci same decydowały co interesowało je najbardziej. I tak dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawy i eksperymenty z wodą na eksponatach wodnych oraz wspinanie się po ogromnym drzewie ze zjeżdżalnią. Tropienie zwierząt po ich śladach, rozpoznawanie ich po głosach, oraz rozpoznawanie po zapachu na eksponacie, który pachniał lasem, fiołkami, sosną, miętą ale też łosiem i lisem to tylko niektóre z nielicznych eksponatów czekających na ciekawych badaczy. To w jaki sposób eksperymentowały dzieci, angażując wszystkie zmysły, bez najmniejszych oporów ,bez wstydu przed pomyłką, napędzani ciekawością było bezcenne.

Wyczerpane zabawą dzieci miały okazję odpocząć podczas projekcji filmowej w Planetarium „Niebo Kopernika” – jednego z najnowocześniejszych planetariów w Europie. Sferyczny ekran otaczał nas ze wszystkich stron a technologia 3D dała odczucie zanurzenia w przepięknym obrazie. W sposób dostosowany do wieku widzów Żółtodziób i bohaterowie Ulicy Sezamkowej opowiadali bardzo ciekawie o gwiazdach i gwiazdozbiorach naszego nieba.

Wracaliśmy do przedszkola we wspaniałych humorach. Pobyt w Centrum Nauki Kopernik nie tylko uczy ale też dostarcza niezapomnianych wrażeń.

Tekst i foto. Nauczycielki grupy IV