Dziś w przedszkolu wielki bal…

Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola Nr 2 w Nowym Dworze Maz. bawiły się w poniedziałek, 15 stycznia, na balu karnawałowym.

Dzieci bawiły się w barwnej i radosnej scenerii specjalnie przygotowanej na tę okazję. Przedszkolaki jak co roku wystąpiły  w nadzwyczajnych strojach przygotowanych przez rodziców. Tego dnia do naszego przedszkola przybyli piraci, batmani, super-bohaterowie oraz królewny, księżniczki, wróżki.

Wszyscy bawili się w rytm muzyki i śpiewu pana Wodzireja. Obowiązkową figurą towarzyszącą tego dnia był: ,,uśmiech od ucha do ucha”. Przedszkolaki tworzyły długie korowody na czele, których stały panie wychowawczynie, tańczyły w parach, w kole, nie mogło zabraknąć również popularnych ,,kaczuch”.

Starym już zwyczajem odbył się konkurs na króla i królową balu, w którym tytuł królowej otrzymały wszystkie dziewczynki, a królem zaś został każdy chłopiec obecny na sali.

Na zakończenie nie zabrakło także pląsów przy muzycznych hitach tegorocznego karnawału.

Wspólna zabawa dostarczyła wiele emocji a przy tym sprawiła wiele radości. Długo oczekiwany dzień pozostanie w pamięci dzieci na długi czas.

Magda Chojnacka