Dzień Kropki

Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem „The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Książka szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów.

Opowiadanie z książki „The Dot” stała się inspiracją dla wielu nauczycieli i dzięki temu w 2008 roku powstał „Międzynarodowy Dzień Kropki”. Święto, obecnie, jest obchodzone już w 108 krajach. Pomysł obchodzenia międzynarodowego dnia kropki ma na celu pobudzać kreatywność i pomysłowość dzieci, oraz zachęcać ich do tworzenia.

Międzynarodowy Dzień Kropki, to święto kreatywności, odwagi i zabawy, obchodzimy go 15 września. Tego dnia w naszym przedszkolu, organizowałyśmy wiele ciekawych zabaw, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.

Mali i twórczy artyści otrzymali dyplomy. Z pewnością po twórczym kropkowym dniu, taka niespodzianka była wspaniałym uwieńczeniem wspólnych zabaw.