Dzień Postaci z bajek

Tego dnia w naszym przedszkolu odbyły się zabawy i konkursy dotyczące bajek autorów Unii Europejskiej. Udział wzięły dzieci ze wszystkich grup wiekowych.

Po krótkim omówieniu celu dzisiejszego spotkania, wyruszyliśmy w ,,Podróż po Europie”. Wszystkie dzieci wraz z paniami utworzyły 5 pociągów, którymi dotarły do wyznaczonych flagami UE miejsc. ,,Misie” – przybyły do Polski, ,,Myszki” – dojechały do Niemiec, ,,Pszczółki” – dotarły do Włoch, ,,Jeżyki” – znalazły się we Francji, a ,,Wiewiórki” – przybyły do Danii. Dzieci odgadywały zagadki dotyczące bajek z kraju, do którego ,,przybyły”. Były również konkursy i quizy przeplatane zabawami. Np.: ,,Kot w butach” – zabawa ruchowa przy muzyce. ,,Jaś i Małgosia” – zabawa pantomimiczna wg metody Kniessów.  ,,O Rybaku i złotej rybce” – zabawa  wymagająca współpracy i wyobraźni przy muzyce szantowej. Na zakończenie dzieci odgadywały cienie postaci z bajek, a następnie już w swoich salach dorysowywały szczegóły i ozdabiały dowolną techniką postacie bajek: polskiej – Miś Uszatek, niemieckiej ,,Jaś i Małgosia”, włoskiej ,,Pinokio”, francuskiej ,,Kopciuszek” i duńskiej ,,Calineczka”.  Zabawy i konkursy przygotowały i przeprowadziły: nauczycielki gr. V B. Krajewska i Z. Orłowska.

Uwieńczeniem spotkania był teatrzyk pt: ,,Pinokio” zaprezentowany przez aktorów teatru o tej samej nazwie -  ,,Pinokio”.

Z.O.