Grupowe zajęcia logopedyczne w grupie I i II

„W jesiennym lesie” – pod takim hasłem przedszkolaki z grupy I i II uczestniczyły w grupowych zajęciach logopedycznych w przedszkolu.

Dzieci wspólnie z logopedą wsłuchiwały się w odgłosy jesiennego lasu. Maluszki i średniaki naśladowały odgłosy i sposób poruszania się zwierząt. Nie zabrakło także zabaw w rytm muzyki. Wszyscy radośnie wirowali jak kolorowe jesienne listki. Dzieci dmuchały i wprawiały w ruch listki na jesiennym drzewku. Na koniec przy dźwiękach muzyki relaksacyjnej przedszkolaki wykonały sensoryczny masażyk pleców do opowieści o jesiennym wężu. Efektem naszych wspólnych zabaw było dużo radości, zabawy oraz ćwiczeń usprawniających aparat artykulacyjny, oddechowy, percepcję słuchową, koordynację ruchową i sprawność manualną. Podsumowaniem wspólnej zabawy było wykonanie prac plastycznych : jesiennych liści oraz jesiennych drzew.

Teraz pora na kolejne pory roku i wspólne zabawy w grupach starszaków.

S.M.