Jak Karolek został Papieżem

We wtorek, 5 maja br. gościliśmy w naszym przedszkolu Teatr Lalek ,,Pinokio” z Nowego Sącza, który zaprezentował spektakl kukiełkowy pt.: ,,Jak Karolek został Papieżem?” Była to autentyczna opowieść o życiu Papieża Polaka - Jana Pawła II. Przedstawienie przybliżyło  przedszkolakom historię Jego dzieciństwa, lat młodości, drogę do kapłaństwa i wybór na stolicę Piotrową.

W trakcie inscenizacji dzieci miały możliwość usłyszeć ulubione pieśni Papieża Polaka - ,,Barka”, ,,Wadowice”, ,,Madonn”, wspólnie zaśpiewały i zatańczyły piosenkę Arki Noego  ,,Taki duży, taki mały może świętym być”.

Artyści ukazali młodej publiczności wiele pozytywnych wzorców, którymi należy kierować się w życiu.

Piękne, kolorowe dekoracje, ciekawe dialogi przeplatane wzruszającą muzyką sprawiły, iż przedszkolaki z zainteresowaniem obejrzały cały spektakl.

M.Ch.