Koncert na skrzypce w Krasnalu

Podstawa Programowa Wychowania Przedszkolnego zwraca uwagę na konieczność edukacji małego dziecka w kontakcie ze sztuką, co pozwala wprowadzić je w kulturę życia.

Nasze przedszkole podsuwa dzieciom pomysły i tworzy okazję do podejmowania różnych rodzajów aktywności w kontakcie z muzyką, plastyką, teatrem czy literaturą.

Doświadczenia wczesnego dzieciństwa pozostają bowiem w pamięci na długo, a na ich bazie kształtują się postawy i zainteresowania, doskonalą się możliwości, utrwala się i pogłębia zakres przyswajanych pojęć. To od nich zależy jakich wyborów w życiu dokonujemy, jaki mamy stosunek do świata.

Doskonałym sposobem rozwijania dziecięcej możliwości jest udział w koncertach muzycznych. W dniu 12 marca na zaproszenie grupy „Biedronki” przedszkole odwiedziła była absolwentka przedszkola, która jest uczennicą szkoły muzycznej. Emilka zapoznała dzieci  z budową skrzypiec. Poznały również brzmienie tego instrumentu słuchając utworów w interpretacji miłego gościa. Emilka przygotowała również konkurs muzyczny dla swoich młodszych kolegów  „Jaka to melodia”. Zaangażowanie było duże. Muzyka grana na żywo zawsze wywiera szczególne wrażenie. Emilka i mama dziewczynki zadbały o dobry kontakt z przedszkolakami, jak również i o to, żeby przekazane  informację, podać w sposób  adekwatny do możliwości precepcyjnych przedszkolaków.

Cieszymy się, że mogliśmy gościć w przedszkolu sympatycznych gości. Występ Emilki wcale jej nie tremował. Na scenie czuła się jak „ryba w wodzie”. Dobrze, że już jako małe dziecko miała swoją pasję i przy wsparciu rodziców dalej ją  kontynuuje. Widać odpowiednie podejście Emilki do grania na skrzypcach. Ala tylko takie podejście wróży Emilce sukces. Na zakończenie spotkania dzieci z „Biedronek” wręczyły swojej starszej koleżance dyplom oraz książkę. Dziękujemy za miłe spotkanie.

Tekst i foto:      J. S-Sz