Koncert solistów

Rozpoczęliśmy w naszym przedszkolu nowy cykl spotkań z muzyką na żywo. Tym razem, jako pierwsi zaprezentowali swe umiejętności muzycy specjalizujący się w grze na akordeonie, skrzypcach i klarnecie. Goście grający w tym, jakże ciekawym zestawie instrumentów, wykonali bardzo znane, wirtuozowskie utwory wielu wybitnych kompozytorów, a także muzykę ludową oraz przykłady muzyki obecnie słuchanej przez młodych słuchaczy. Wśród zaprezentowanych utworów znalazły się m.in. „Polka dziadek”- znana nam doskonale z Lata z Radiem, „Czardasz” czy „Burza” z „Czterech pór roku” A. Vivaldiego. Dzieci z uwagą przysłuchiwały się opowieściom o budowie instrumentów i oklaskami wtórowały do granych melodii. Po raz kolejny okazało się, że zabawa przy melodiach muzyki poważnej też może być ciekawa i atrakcyjna. Dzieci z PP 2 czekają na kolejny występ muzyków.