Konkurs logopedyczny

W dniu 15 marca 2019r. w Publicznym Przedszkolu Nr 2 odbył się międzyprzedszkolny konkurs logopedyczny pt. „Głoski R się nie boimy, głoskę R pięknie mówimy”. Konkurs skierowany był do wszystkich 5-6 latków uczęszczających do przedszkoli z Miasta Nowy Dwór Mazowiecki, oczywiście objętych terapią logopedyczną w placówce. Konkurs został zorganizowany we współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w ramach III Powiatowych Dni Logopedy. Ponadto, został objęty patronatem Burmistrza Miasta Nowy Dwór Mazowiecki Pana Jacka Kowalskiego oraz Starosty Pana Krzysztofa Kapusty. Konkurs przygotowały panie Sylwia Mańkowska oraz Aleksandra Zielińska pod kierownictwem pani dyrektor Publicznego Przedszkola Nr 2 Anny Sykus oraz Pani Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 3 Marioli Zielińskiej.

Do konkursu przystąpiło 11 uczestników. Każdy przedszkolak zaprezentował wiersz z dużą ilością głoski R.  Wszyscy występujący zachwycili wdziękiem i niepowtarzalną interpretacją utworów. Poziom był bardzo wysoki, a wiersze trudne.Uczestnicy z dużym zaangażowaniem recytowali wierszyki łamiące języki. Scenografia i rekwizyty dobrane do utworu oraz poziom umiejętności recytatorskich zaskakiwał wszystkich, a szczególnie jury, które miało bardzo  trudny wybór. Konkurs przebiegał w serdecznej i miłej atmosferze. Między występami dzieci, organizatorki przygotowały dla uczestników gry i zabawy logopedyczne. W czasie oczekiwania na werdykt, na małych gości czekał słodki poczęstunek. Po burzliwych obradach, jury zadecydowało jednogłośnie, iż wszystkie dzieci zajmują pierwsze miejsce. Laureaci zostali nagrodzeni gromkimi brawami, dyplomami i nagrodami, a przedszkole pamiątkowym pucharem. Serdecznie dziękujemy wszystkim wychowawcom za przygotowanie swoich wychowanków, a dzieciom za wytrwałość w opanowaniu pamięciowym wierszy i odwagę jaką wykazały się występując przed publicznością. Życzymy wszystkim przedszkolakom dalszych sukcesów, motywacji do brania udziału w konkursach.