Konkurs Plastyczny: Flaga wybranego kraju UE

Polska będąca członkiem Unii Europejskiej – od 2004 roku -  stopniowo wprowadza dyrektywy i standardy unijne w różnych obszarach funkcjonowania państwa między innymi w polskim szkolnictwie.

Nasze przedszkole chcąc iść z duchem czasu i pragnąc  być placówką, która zapoznaje dzieci z kulturą europejską -  powołało we wrześniu 2013 roku „Klub Młodego Europejczyka”.

W marcu 2014  w „Krasnalu” w ramach działania tego klubu został zorganizowany konkurs plastyczny „Flaga wybranego kraju należącego do Unii Europejskiej”. W konkursie udział wzięły dzieci ze wszystkich grup, których zadaniem było wykonanie flagi wybranego kraju różnymi technikami plastycznymi. Prace były bardzo ciekawe i pomysłowe. Można było się przekonać, że ryż, mak, makaron ma nie tylko przeznaczenie konsumpcyjne…..

Wszystkie grupy z zadania wywiązały się bardzo dobrze. Pani wicedyrektor Anna Sykus  na ręce przedstawicieli grup wręczyła pamiątkowe dyplomy. Następnie dzieci zostały poczęstowane tortem, wykonanym w formie flagi Unii Europejskiej.

Każdy ciekawy  sposób jest dobry aby upowszechniać wiedzę europejską, o czym mogły się przekonać dzieci z „Krasnala”. Zapewne granatowy kolor z 12 żółtymi gwiazdkami będzie się dzieciom kojarzył nie tylko z czymś smacznym ….

J.S-Sz.