KRASNAL pomaga Braciom Mniejszym z Nowego Dworu Maz.

4 października przedszkolaki z PP 2 „Krasnal” obchodziły Światowy Dzień Zwierząt. W związku z tym, w każdej z grup, przeprowadzono prelekcję na temat właściwego traktowania zwierząt, konieczności zapewnienia opieki i godnych warunków do życia oraz odpowiedzialności za nie. Zajęcia miały na celu uwrażliwianie dzieci na losy zwierząt i kształtowanie pozytywnego stosunku do nich.

Światowy Dzień Zwierząt w naszej placówce był także dniem rozpoczynającym akcję zbierania karmy, koców, zabawek i innych akcesoriów dla podopiecznych schroniska dla psów w Nowym Dworze Maz., prowadzonego przez Fundację Przyjaciele Braci Mniejszych.

Ludzi o dobrych sercach nie zabrakło i z każdym dniem przybywało artykułów zapełniających kosze. Dziękujemy wszystkim, którzy nie pozostali obojętni na los psiaków.

Po miesięcznej akcji, zapakowaliśmy zebrane dary i wyruszyliśmy do schroniska w Nowym Dworze Maz., aby przekazać je tym, którzy czekali na smakołyki oraz ciepłe kocyki i miękkie poduszki. Dzieci z niecierpliwością czekały na tę wycieczkę. Na miejscu powitało nas donośne szczekanie i merdanie ogonków. Przedszkolaki były zachwycone, a niejedno z nich miało ochotę zabrać ze sobą jakiegoś psiaka.

Przedszkolaki tego dnia miały okazję zdobyć wiadomości na temat życia zwierząt w schronisku, dowiedzieć się z jakich powodów i w jakich sytuacjach psy trafiają do tego miejsca. Dzieci dowiedziały się o możliwości i warunkach adopcji zwierzaków, a także formach pomocy dla mieszkańców schroniska.

Mamy nadzieję, że nasza skromna pomoc wywołała radość na pyszczka chociażby  części podopiecznych schroniska.

K.G.