Muchomorki w Teatrze Guliwer

13 marca grupa „ Muchomorki” z Przedszkola nr 2 odbyła wycieczkę do teatru Guliwer w Warszawie. To pierwszy wyjazd autokarowy przedszkolaków w tym roku i jak się okazało bardzo udany.

Dzieci zobaczyły inscenizację przygód słynnego Koziołka Matołka. Obfitowała ona w barwne przygody, zabawne sytuacje i przebojową muzykę – czyniąc spektakl niezwykle atrakcyjnym nie tylko dla najmłodszych. Koziołek przemierzał świat szukając swojego miejsca na ziemi, odwiedzał egzotyczne kraje, przeżywał emocjonujące i pouczające przygody. Jak zwykle wychodził cało z każdej opresji i w chwale powrócił do Pacanowa, odnajdując „ całkiem blisko” to, co dla niego najlepsze. Dzieci bardzo emocjonalnie przeżywały przygody koziołka; były chwile grozy, śmiechu i ekscytująca podróż w wyobraźnię. Po powrocie do przedszkola dzieci długo żyły przygodami koziołka i inscenizowały zabawę inspirowane spektaklem. Muzyczny motyw przewodni niejednokrotnie towarzyszy wspólnym zabawą. Koziołek Matołek stał się przyjacielem dzieci z grupy II.

M.N. –Sz.