Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa

Dnia 14 maja 2013 roku, grupa „Biedronki” z przedszkola „Krasnal” pojechała na wycieczkę  do Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Łazienkach w Warszawie. Celem wycieczki było zwiedzenie muzeum i udział w lekcji muzealnej „Wędrówki ptaków”. Lekcję prowadził pracownik muzeum. Dzieci poznały różne gatunki ptaków ich zwyczaje  i uczyły się je odróżniać.

Po zakończeniu lekcji przewodnik oprowadził nas po wszystkich wystawach jakimi dysponuje muzeum. Dzieci mogły obserwować różne gatunki ssaków żyjących w polskich lasach między innymi  jelenie, sarny, dziki, borsuki, rysie, żubry. Obejrzały wystawę „Oko w oko” gdzie podziwiały ponad siedemdziesiąt dobrze zachowanych eksponatów z różnych stron świata takich jak: antylopy, lwy, lamparty, krokodyle, nosorożce. Przedszkolaki zwiedziły również „Salon Myśliwski”, w którym dominowały eksponaty związane z polowaniem. Następnie poszliśmy do „Powozowni”, gdzie mogliśmy podziwiać stuletnie  powozy i bryczki.

Miłym relaksowym akcentem na końcu wycieczki był spacer alejkami Parku Łazienkowskiego gdzie dzieci miały kontakt ze „śpiewającymi” pawiami i bawiącymi się wiewiórkami.

J.S-Sz.