O chłopcu z drewna

Dnia 5 listopada, odbyło się w naszym przedszkolu przedstawienie pt.: ,,O chłopcu z drewna”, w wykonaniu aktorów Teatru Lalek PINOKIO z Nowego Sącza. Po raz kolejny pobudzili wyobraźnię naszych dzieci przygodami Pinokia (na podstawie książki Carla Collodiego).

Drewniany Chłopiec, kiedy ożył, zachowywał się jak każde figlarne, ciekawe świata dziecko.

Dzieci obejrzały przedstawienie z wielkim zainteresowaniem, doszukały się „drugiego dna”, bo nie wątpliwie baśń ta ma charakter dydaktyczny, zawiera proste przesłania wyrażone w formie sentencji. Przedszkolaki zrozumiały, że nigdzie nie będzie im lepiej jak u swoich rodziców, których należy szanować. Historia Pinokia pokazała, że nie należy oceniać ludzi po wyglądzie, że nie wolno przywłaszczać sobie rzeczy innych ludzi, że smutny koniec czeka tego kto nie chce się uczyć, że dobro zawsze popłaca. Przede wszystkim utkwił im w pamięci rosnący nos Pinokia, który zwiększał swoje wymiary po wypowiedzeniu jego kłamstewek- czyli, kłamstwo ma krótkie nogi.

J.O.