O muzyce i tańcu gorącej Hiszpanii

Dbając o wszechstronny rozwój osobowości naszych wychowanków tradycyjnie rozpoczynamy nasze spotkania z muzyką klasyczną. Koncerty odbywają się regularnie raz w miesiącu. Dzieci z zaciekawieniem słuchają i zapoznają się z wieloma gatunkami muzycznymi pochodzących z różnych stron świata.

O muzyce i tańcu gorącej Hiszpanii” to tytuł pierwszego koncertu z udziałem muzyków, który odbył się w naszym przedszkolu 13 października br. W programie wzięło udział  dwóch artystów grających na gitarach i kachon - instrumencie perkusyjnym pochodzącym z Afryki.  Koncert uświetnił występ tancerki flamenco, która zaprezentowała się publiczności w pięknych, barwnych strojach. Występ artystki, jej ruchy i gesty podkreśliły charakter słyszanych w tle melodii. A ciepłe gitarowe brzmienie przeniosło wszystkich do gorącej i słonecznej Hiszpanii.

Dzieci z PP2 czekają na kolejny występ muzyków.

M.Ch.