O Przedszkolu

Charakterystyka:

Publiczne Przedszkole  nr 2 w Nowym Dworze Mazowieckim mieści się przy ul. Kopernika 82. Zostało oddane do użytku po rozbudowie we wrześniu  1998 roku. Zostały stworzone wspaniałe warunki do pracy i zabawy. Powstał obiekt przystosowany do przyjmowania dzieci niepełnosprawnych. Jest to piętrowy budynek, położony tuż obok Zespołu Szkół nr 3, z daleka od ruchliwych ulic.

Organem prowadzącym jest Miasto Nowy Dwór  Mazowiecki. Przedszkole posiada 5 przestrzennych, jasnych i estetycznie urządzonych sal do zajęć dla dzieci (z łazienkami). Sale wyposażone są w funkcjonalne meble i sprzęt dostosowany do potrzeb rozwojowych dzieci. Corocznie do każdej z sal dokupowane są nowe zabawki oraz pomoce dydaktyczne. Teren wokół przedszkola jest rozległy przystosowany do zabaw na świeżym powietrzu, posiada atrakcyjny, bezpieczny sprzęt na placu zabaw oraz dwie piaskownice.

Przedszkole jest czynne w godzinach od 6.30-17.00

W naszej pracy opiekuńczo – wychowawczo – dydaktycznej przyświecają nam słowa wybitnego pedagoga Janusza Korczaka:

„Kiedy śmieje się dziecko,
śmieje się cały świat”

Staramy się w swojej codziennej pracy służyć dzieciom tak, by na ich buziach jak najczęściej pojawiała się radość. Zależy nam, aby rodzice naszych wychowanków mieli do nas pełne zaufanie oraz czuli wsparcie w trosce o szeroko pojęte dobro dzieci.

Przedszkole to miejsce, w którym dzieci czują się bezpiecznie i komfortowo. Zapewniamy im dużo przestrzeni do zabawy i nauki. W naszym przedszkolu dziecko nie będzie czuło się osamotnione. Wspólna zabawa z dziećmi pozwoli mu poznać smak przyjaźni i radości. Proponujemy dzieciom bogaty program dydaktyczny, rozszerzony o urozmaicone zajęcia dodatkowe (rytmika, tańce, język angielski).

Stwarzamy każdemu dziecku szansę rozwoju na miarę jego możliwości. Chcemy wychować dziecko z bogatą wyobraźnią twórczą, zdolne do spontanicznej ekspresji własnych uczuć i myśli, otwarte na pomysły, inspiracje płynące od innych osób oraz gotowe szukać nowych, lepszych i oryginalnych rozwiązań.