Pasowanie na przedszkolaka

To już tradycja, że na początku roku szkolnego dzieci nowoprzyjęte do naszego Przedszkola są pasowane na pełnoprawnego przedszkolaka. Dla całej społeczności przedszkolnej, ale również dla rodziców  i dzieci jest to bardzo ważna chwila. W tym roku szkolnym uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka odbyło się 20 października 2021 rokugrupie I „Motylki” oraz w grupie II „Myszki”.

Dzieci od wielu dni pod kierunkiem swoich wychowawców przygotowywały się do tego wydarzenia, pilnie ucząc się piosenek, wierszyków i tańców. Był to dla nich duży wysiłek, ale uporały się z tym doskonale.

Po występach artystycznych  nastąpił długo oczekiwany przez wszystkich moment.  Dzieci złożyły uroczystą przysięgę, a następnie Pani Dyrektor Anna Sykus pasowała wszystkie obecne dzieci specjalną kredką na dzielnego i grzecznego przedszkolaka. Każdy maluch otrzymał pamiątkowy dyplom oraz zdjęcia. Były także gratulacje, całuski oraz chwila dla fotoreporterów. Z uśmiechem na buziach, w atmosferze radości i przyjaźni minął kolejny,  ale jak ważny dla malucha dzień w przedszkolu.

Ze  względu na pandemię występ odbył się bez udziału gości, ale został utrwalony na nagraniu video oraz w fotorelacji.