Pierwszy dzień wiosny

„Precz zimo zła, my Cię już nie chcemy, tęsknić za Tobą nie będziemy”- takim okrzykiem przedszkolaki z „Krasnala” pożegnały zimę. Dnia 20.04.2015r., w piękny, słoneczny dzień, wszyscy spotkali się na dziedzińcu Przedszkola nr 2 w Modlinie, aby powitać wiosnę.

Wśród dzieci w ogromnym kręgu stanęła postać Pani Zimy. Dzieci wraz z nauczycielkami zrzucały z niej zimowe ubrania i przebierały w kolorowe stroje. Panią Wiosnę, w zielonej, ukwieconej sukni, z wiankiem na głowie, dzieci przywitały brawami i okrzykiem: „Każdy przedszkolak bardzo rad, wiosną pięknieje cały świat”. Następnie dzieci z poszczególnych grup ustawiły się parami i utworzyły długi korowód. Z kolorowymi kwiatami, przy dźwiękach instrumentów perkusyjnych, z piosenką na ustach, dzieci przemaszerowały ulicami osiedla, obwieszczając mieszkańcom Modlina, że wiosna już do nas zawitała w pełnej krasie. To był wyjątkowy i niezapomniany dzień. Dzieci mogły krzyczeć, gwizdać, trąbić, robić mnóstwo hałasu! Dodatkową atrakcją tego dnia był „afroaerobik” prowadzony przez czarnoskórego gościa.

M.M., A.G.