Pierwszy dzień wiosny

21 marca 2023 roku, dzieci z Publicznego Przedszkole Nr 2 w Nowym Dworze Mazowieckim uroczyście powitały wiosnę. Sala gimnastyczna zamieniła się w wielką barwną łąkę, pełną kwiatów, ptaków i owadów. W tym dniu,  w strojach obowiązywały wiosenne barwy, a przede wszystkim kolor zielony.

Dzieci zaprosiły Panią Wiosnę, aby wspólnym tańcem przywitać najpiękniejszą porę roku. Pani Wiosna porozmawiała z dziećmi o najważniejszych symbolach Wiosny, opowiedziała o różnych ciekawostkach związanych z tą porą roku oraz urządziła quiz wiedzy o wiośnie.

Następnie wręczyła dzieciom skrzynki z wiosennymi kwiatkami i cebulkami, aby posadzić je w swoich grupach. Dzieci oczywiście obiecały Pani Wiośnie, że będą  o nie dbać i podlewać. Ponadto każda grupa dostała od Pani Wiosny jej wizerunek, aby zaprojektować suknię na następną wizytę.

Na zakończenie wizyty wszystkie przedszkolaki wraz z instrumentami i kolorowymi gałązkami  udali się z Panią Wiosną na spacer w celu wypędzenia Zimy oraz wypatrywania oznak wiosny.

Mamy nadzieję, że upragniona wiosna na dobre pozostanie z nami, zazieleni łąki, drzewa i trawy oraz pozwoli rozkwitnąć kwiatom! Serdecznie dziękujemy rodzicom za podarowanie roślinek.