Piknik Rodzinny

W czerwcu odbył się kolejny Piknik Rodzinny zorganizowany przez nasze przedszkole. Jak co roku na przedszkolaki i ich rodziców czekało wiele atrakcji.

Rozpoczęto od wspólnej zabawy tanecznej dzieci z rodzicami, w rytm utworów muzycznych z repertuaru dziecięcego.

Następnie zgromadzeni goście obejrzeli adaptację wiersza Juliana Tuwima ,,Rzepka”. W rolę aktorów wcieli się  nauczycieli pracujących w naszym przedszkolu.  Własnoręcznie wykonane kostiumy oraz interesująca gra aktorska spotkała się z uznaniem przybyłej publiczności.

W kolejnej części spotkania scena zamieniła się w arenę cyrkową, na której pojawił się cyrkowiec ze swoim małym pomocnikiem psem Psotką. Nasz niezwykły gość zaprezentował wiele talentów cyrkowych. Mogliśmy podziwiać żonglerkę, pantomimę czy kuglarstwo. Na scenie nie zabrakło również odważnych przedszkolaków, którzy zmierzyli się z akrobatyką oraz tresurą psa.

Uatrakcyjnieniem rodzinnego spotkania był pokaz ,,Eko- mody”.  Na wybiegu pojawiły się dzieci, które zaprezentowały piękne, barwne a przy tym ekologiczne stroje, bo wykonane z materiałów przetwarzalnych. Wszyscy wyglądali wspaniale, a efekty pracy przedszkolaków i ich rodziców przerosły nasze oczekiwania. Nie sposób było wybrać jednego zwycięzcy.

Po radosnej, wspólnej zabawie można było się posilić m.in. kiełbaskami z grilla oraz pysznymi ciastami upieczonymi przez rodziców.

Spotkanie przebiegło w atmosferze radości i zadowolenia,  o czym świadczyły uśmiechy widniejące na twarzach zarówno dzieci, jak i rodziców.

Wszystkim uczestnikom pikniku dziękujemy za liczne przybycie i wspólną zabawę!

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w galerii

M.Ch.