Piknik rodzinny

W Publicznym Przedszkolu Nr 2 w dniu 21 maja br. odbył się Piknik Rodzinny. Brały w nim udział dzieci uczęszczające do naszego przedszkola wraz z najbliższymi. Swoją obecnością zaszczycił nas Burmistrz Miasta Nowy Dwór Maz. pan Jacek Kowalski.  Chodź pogoda nie sprzyjała tego dnia, przyjemna  atmosfera panująca na sali wprawiła wszystkich uczestników w radosny nastrój.

Na przedszkolaki,  jak co roku, czekało wiele atrakcji. Rozpoczęto od wspólnej zabawy tanecznej dzieci z rodzicami, w rytm utworów muzycznych wykonanych przez panią Malinowską. Następnie niezwykły gość - czarnoskóry muzyk i bębniarz z Konga -  Ricky Lion. Porwał przybyłych gości w podróż do Afryki, gdzie było mnóstwo muzyki, tańca i gry na instrumentach. Wspaniałe widowisko ,,wciągnęło” do zabawy całą zgromadzoną publiczność. Zachwycone dzieci spontanicznie śpiewały i grały na kongach.

W kolejnej części spotkania,  ,,pod okiem” pana Łukasza przedszkolaki ze wszystkich grup zaprezentowały rodzicom swoje umiejętności taneczne.

Następnie zgromadzeni goście obejrzeli adaptację wiersza Jana Brzechwy ,,Zoo”. W rolę aktorów wcieli się rodzice przedszkolaków z grupy IV i V. Własnoręcznie wykonane kostiumy oraz interesująca gra aktorska spotkała się z uznaniem przybyłej publiczności.

Po radosnej, wspólnej zabawie można było się posilić m.in. kiełbaskami z grilla oraz smakołykami przygotowanymi przez rodziców.

Dziękujemy Rodzicom za przybycie i wspólną zabawę!

M.Ch.