Piraci bez gaci

Dnia 17 kwietnia 2013 roku w „Krasnalu”- w grupie „Biedronki” - odbyła się promocja książki dla dzieci pt. „Piraci bez gaci ”. Jest  to debiut literacki pani Elżbiety Nowickiej.  Książka  powstała z myślą o synach autorki. Już sam tytuł wzbudził ogromną sympatię wśród dzieci. Równie ciekawa jest strona graficzna książki. Spotkanie  odbyło się w ramach kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Autorka zaproponowała zabawę w piratów. Dzieci brały udział w różnych konkursach między innymi  wykonywały flagę piracką i szukały ukrytego skarbu.  Po zakończonej zabawie autorka  zaprosiła wszystkie dzieci do zjedzenia zawartości skarbu oraz do wspólnego zdjęcia. Życzymy pani Elżbiecie dalszych sukcesów literackich i już teraz czekamy z niecierpliwością na kolejną książkę.

Tekst i foto: J.S. – Sz.