Plecak z muzycznymi przygodami

12 czerwca br. gościliśmy, w naszym przedszkolu, po raz ostatni w tym roku szkolnym muzyków  z Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego. Tym razem ,,spakowaliśmy” plecak i wybraliśmy się w niezwykłą wakacyjną podróż. Piękne melodie przeplatały zabawne opowieści o przygodach Krzysia. Podczas koncertu zaprezentowano grę na saksofonie należącego do grupy instrumentów dętych drewnianych. Dzieci poznały budowę i brzmienie instrumentu, który nadawały charakterystyczny klimat wykonywanym utworom.

Koncerty muzyki klasycznej organizowane w naszym przedszkolu miały na celu zapoznanie dzieci z samą muzyką ale również z instrumentami z ich nazwą, budową, sposobem wydobywania dźwięków. Różnorodna tematyka zaprezentowana podczas koncertów sprawiła, iż młoda publiczność zapoznała się m.in. ze zjawiskami przyrody związanymi z porami roku, zwyczajami i tradycjami istniejącymi w naszym kraju. Każdy występ muzyków wprowadzał przedszkolaki w niezwykły i tajemniczy świat bajek, baśni i legend.  Zaprezentowane utwory  były dostosowane do możliwości percepcyjnych dzieci a jednocześnie dawały możliwość aktywnego uczestnictwa w koncertach.