PP2 „Krasnal” w „Muzycznej podróży dookoła świata”

Dnia 13 listopada 2014 roku w Publicznym Przedszkolu Nr 2 w Modlinie Starym odbyło się widowisko muzyczno-estradowe z cyklu „Spotkanie z Afryką” cz. II pod hasłem „Muzyczna podróż dookoła świata”. Całość poprowadził Ricky Lion- muzyk, kompozytor i animator z Konga, który już po raz drugi gościł w naszym przedszkolu.

Dzieci zostały wprowadzone w świat kultury z różnych kontynentów poprzez śpiew, taniec i grę na bębnach. Pełne radości i ekspresji prowadzenie wytworzyło fantastyczny klimat a dzieci dały się ponieść w głąb Afryki, Ameryki Południowej, Azji i Europy dzięki egzotycznym rytmom, tradycyjnej i współczesnej muzyce. Dzieciom bardzo podobało się poczucie humoru artysty, atmosfera jaką tworzył w czasie wspólnych występów oraz rekwizyty, które przywiózł ze sobą do przedszkola. Był to show, który wciągnął dzieci do zabawy w sposób całkowicie spontaniczny i bezwarunkowy, a towarzyszyło mu przesłanie o jedności i tolerancji.