Ratujmy las

W naszym przedszkolu gościliśmy teatr muzyczny Gargulec. Aktorzy zaprezentowali dzieciom niezwykle ciekawy spektakl pt.: ,,Ratujmy las”.

Przedstawienie rozpoczęło się delikatną uwerturą kolorowych motyli. Po chwili na scenie pojawiła się Marysia, wystarczyła tylko chwilka, by zaśmieciła las, a owady ujęła do siatki na motyle. Główny bohater - Pan Biedronka też musiał uciekać przed dziewczynką. Jednak mała bohaterka szybko zrozumiała swój błąd, nauczyła się szacunku do natury, a nawet wspólnie z Panem Biedronką uratowała las. Na losy lasu miały wpływ również  nasze przedszkolaki, które napisały petycję do Pana Burmistrza o wstrzymanie budowli sklepu w lesie.

Piękne, kolorowe dekoracje, ciekawe dialogi przeplatane wesołą muzyką sprawiły, iż przedszkolaki bawiły się doskonale.

Celem przedstawienia było ukazanie dzieciom jak ogromną rolę w życiu ludzi i zwierząt pełni las.

M.Ch.