Spotkanie z dietetykiem

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z potrzeby zdrowego odżywiania. Nie zawsze jednak wiedza idzie w parze z czynem. W trosce zarówno o dzieci jak i nas samych warto wyrobić w sobie nawyki zdrowego żywienia. Zdając sobie jednocześnie sprawę z tego, że dzieci bardzo często kontynuują swoje, nierzadko złe, nawyki żywieniowe z dzieciństwa pamiętajmy o tym, by dobierać dietę bogatą w warzywa, owoce i inne produkty zawierające witaminy i mikroelementy - niezwykle istotne w procesie prawidłowego rozwoju dziecka. Co ważne zdrowa dieta nie musi być nudna i tym bardziej niesmaczna. Nasze Przedszkolaki mogły się o tym przekonać 20.10 podczas spotkania z panią dietetyk, która przygotowała prezentację o zdrowym odżywianiu. Dzieci obejrzały krótką scenkę (przygotowaną przez panie nauczycielki), w której to Jaś i Małgosia pokazali jakie konsekwencje niesie za sobą podjadanie  słodyczy, chipsów i napoi słodzonych.

W tym dniu, przedszkolaki wdrażane do zdrowego odżywiania,

zrobiły: zdrowe soki, sałatkę warzywną, pieczone jabłka i ciasto.

Wspólnie z paniami wykonały ludziki z warzyw i owoców, które mają przypominać o codziennej porcji spożywania witamin.

Bądźmy rozważni i starajmy się pamiętać, by codziennie dostarczać swojemu organizmowi porządną dawkę witamin i minerałów, które chronią nas przed schorzeniami i pozwalają się cieszyć dobrą kondycją przez cały rok.

Warto dodać, że tego dnia nikt nie grymasił :)