Spotkanie ze strażakiem

Dnia 29 kwietni br. w naszym przedszkolu mieliśmy niezwykłe spotkanie, odwiedził nas prawdziwy strażak z Komendy Powiatowej PSP w Nowym Dworze Mazowieckim.  W interesujący sposób dokonał prezentacji stroju strażaka oraz urządzeń używanych w trakcie akcji ratowniczej. Pan strażak przeprowadził z dziećmi rozmowę na temat bezpiecznych zasad zachowania w domu i przedszkolu. W trakcie dyskusji panowała atmosfera przepełniona emocjami, dzieci chętnie zabierały głos. Przypomnieliśmy sobie jaki jest numer alarmowy oraz mogliśmy przećwiczyć jak zawiadomić odpowiednie służby podczas  zagrożenia pożarami i innymi niebezpiecznymi zdarzeniami. Pan strażak przedstawił zasady postępowania w wypadku zagrożenia oraz przeprowadził z udziałem dzieci ćwiczenia pozorujące zagrożenie pożarem. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego niezwykłego spotkania.