Straż

„Już wyje syrena, każdy sygnał ten zna. Już ekipa się zbiera, no bo goni ich czas.

Pan komendant swym gestem pozdrowienia im śle, i już jadą czym prędzej na sygnale, się wie!”

Dnia 7 maja gościliśmy wyjątkowych bohaterów, jakimi niewątpliwie są strażacy z OSP w Nowym Dworze Maz. Takie spotkanie jest świetną okazją do bliższego poznania zawodu strażaka i niebezpieczeństw z nim związanych. Panowie Strażacy bardzo chętnie odpowiadali na pytania dzieci, ale także przekazali wiele cennych informacji na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Dużą atrakcją dla dzieci było oglądanie sprzętu strażackiego. Największą jednak niespodzianką dla przedszkolaków była możliwość zobaczenia wozu strażackiego od wewnątrz, nie obyło się oczywiście bez włączenia sygnałów(których dźwięki wzbudziły wiele emocji). Panowie strażacy z uśmiechem powiedzieli, że mają nadzieję iż wśród naszych przedszkolaków rosną ich godni następcy... Któż to wie?:)

J.O.