Straż Graniczna w PP2

Dnia 6.11.2014 r., w ramach programu, którego celem jest poprawienie bezpieczeństwa dzieci  w przedszkolu i po za nim, funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin wraz z psem służbowym przeszkolonym do wyszukiwania różnych niebezpiecznych rzeczy, wzięli udział w spotkaniu z naszymi „Krasnalami”.

Goście interesująco opowiadali o swojej pracy.  Podczas spotkania funkcjonariusze opowiedzieli o swojej pracy, zaprezentowali różne umundurowania, które noszą na co dzień lub podczas ważnych wydarzeń państwowych. Następnie pokazali cały sprzęt używany w służbie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się kajdanki i okrycia głowy, twarzy.  Oczywiście nasze maluchy wysłuchały także, do czego przydatny jest w Straży piesek, mogły go pogłaskać i zrobić sobie z nim zdjęcie. Każde dziecko na pamiątkę odcisnęło swój paluszek oraz otrzymało książeczkę wraz z przykładowym paszportem.

A.Z.