Turniej z wiedzy o krajach Unii Europejskiej

Dnia 27 maja w Publicznym Przedszkolu Nr 2 odbył się turniej z wiedzy o krajach Unii Europejskiej, w którym wzięły udział dzieci z najstarszych grup: „Myszki”, „Pszczółki” Była to okazja do podsumowania zdobytej wiedzy o Polsce, Wielkiej Brytanii, Holandii, Francji. Dzieci poznawały te kraje w ramach działalności  w przedszkolu Klubu Małego Europejczyka. Założeniem tego klubu jest zainteresowanie otaczającym światem a przede wszystkim poznanie zwyczajów, zabytków, kultury państw europejskich.

Podczas turnieju dzieci odpowiadały na szereg pytań dotyczących poszczególnych krajów. Wybierały obrazki charakterystyczne dla określonego państwa, układały puzzle, rozwiązywały zagadki, pokonały labirynt – szukając drogi do Europy. Obie drużyny wykazały się olbrzymią wiedzą na temat zwyczajów, tradycji, ciekawostek na temat wybranych krajów. Na zakończenie zaśpiewały piosenkę pt: „Unia Europejska”.

Laureaci z rąk pani wicedyrektor Anny Sykus otrzymali dyplomy, książeczkę pt. „Europa i ty” oraz dużą mapę Europy w postaci kolorowego plakatu. Uczestnikom dziękujemy za udział w turnieju.

Mamy nadzieję, że Klub Małego Europejczyka przyczynił się do kształtowania wśród dzieci postaw tolerancji, ciekawości świata i otwartości na inne kultury i narody.

J.S-Sz.