W krainie zimowych wierszy

Dnia 17 stycznia br. w Publicznym Przedszkolu nr 2 odbył się międzyprzedszkolny konkurs recytatorski pt.: ,,W krainie zimowych wierszy” adresowany do wszystkich dzieci uczęszczających do przedszkoli na terenie miasta Nowy Dwór Mazowiecki. Konkurs został objęty patronatem Burmistrza Miasta Nowy Dwór Mazowiecki Pana Jacka Kowalskiego. Celem konkursu była popularyzacja utworów wybranych pisarzy, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci. Była to również okazja do przełamywania nieśmiałości i zaprezentowanie swoich umiejętności recytatorskich na większym forum.

Konkurs przygotowały panie Sylwia Mańkowska i Magda Chojnacka pod kierownictwem pani dyrektor Publicznego Przedszkola Nr 2 Anny Sykus oraz Pani Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 3 Marioli Zielińskiej.

Do konkurs przystąpiło 13 uczestników (w trzech kategoriach wiekowych 3-latki, 4-latki, 5-latki).

 

PP1

Luiza Tkaczyk

Maciej Kochanowski

 

PP2

Lucyna Golasa

Maja Powierska

Maja Grzesiak

 

PP3

Julia Zdzienicka

Karol Pierzchała

 

PP4

Zosia Jarząbek

Gabriela Kopiec

Julia Zujewska

 

PP5

Piotr Kubiak

Maja Oprawka

Weronika Ciecierska

 

Każdy przedszkolak zaprezentował wiersz o tematyce zimowej. Poziom był bardzo wysoki, a wiersze trudne. Ubiór sceniczny i rekwizyty dobrane do poszczególnych utworów oraz poziom umiejętności recytatorskich zaskakiwał wszystkich, a szczególnie jury, które miało bardzo  trudny wybór. Konkurs przebiegał w serdecznej i miłej atmosferze. W czasie oczekiwania na werdykt, na małych gości czekał słodki poczęstunek. Wobec wysokiego i wyrównanego poziomu zaprezentowanych utworów postanowiono nagrodzić wszystkich uczestników. Każdy z uczestników konkursu z rąk Pani Dyrektor Marioli Zielińskiej otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek.

Laureatom gratulujemy i życzymy  dalszych sukcesów !!! J

Serdecznie dziękujemy przedszkolakom za udział w konkursie, wychowawcom i rodzicom za przygotowanie dzieci do konkursu.

 

Magda Chojnacka