Wielkanocne wypieki

Tydzień poprzedzający Wielkanoc w PP2  był bardzo pracowity. Przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych uczestniczyły w zajęciach kulinarnych.  Zgodnie z tradycją przedświąteczną dzieci przygotowały wypieki wielkanocne.

,,Myszki z niezwykłą dbałością i zaangażowaniem sporządziły babkę piaskową oraz szarlotkę, które następnie zagościły na wielkanocnym stole podczas świątecznego spotkania z rodzicami.

,,Wiewiórki podczas pieczenia tradycyjnej  babki zapoznały się z poszczególnymi etapami pieczenia ciasta zaczynając od zgromadzenia produktów aż po wstawienia ciasta do piekarnika.

,,Jeżyki pod czujnym okiem swoich pań upiekły babeczki oraz babkę marmurkową. Z wielką starannością przygotowały dwa rodzaje ciasta, które potem nakładały do specjalnych  foremek.

,,Owieczki z zapałem piekły pyszne baby wielkanocne, które następnie pięknie udekorowały i ze smakiem skonsumowały.

Zapach piekących się ciast, ciasteczek i babeczek wypełnił korytarze naszego przedszkola przypominając wszystkim, że święta zbliżają się tuż, tuż…

M.Ch.