Wigilia

Jedną z grudniowych tradycji w naszym przedszkolu jest spotkanie wigilijne. Dnia 20 grudnia 2019r. Dzieci z PP2 wraz z paniami zasiadły do wigilijnego stołu. W tym szczególnym dniu, odświętnie ubrani rozmawialiśmy o zwyczajach i tradycjach świątecznych w naszych domach. Na uroczyście nakrytym stole pojawiły się  tradycyjne potrawy wigilijne. Przedszkolaki z ochotą smakowały barszcz z uszkami, pierogi z kapustą i grzybami, kapustę z grochem, rybę smażoną, słodki piernik.

Każde spotkanie wzbogaciło wspólne śpiewanie kolęd. Nie mogło zabraknąć upominków, które czekały pod choinką.

Takie wyjątkowe chwile pogłębiają wzajemne relację pomiędzy rówieśnikami oraz utrwalają wiedzę na temat zwyczajów Świąt Bożego Narodzenia.

M.Ch.

Spotkanie wigilijne w grupach:

ŻABKI

PSZCZÓŁKI