Wizyta OSP

4 października 2016r. nasze przedszkole odwiedził specjalny gość, a mianowicie  Ochotnicza Straż Pożarna w Nowym Dworze Mazowieckim. Podczas spotkania, w którym brały udział wszystkie dzieci, przedszkolaki zostały zapoznane z odpowiednim strojem strażaka, który mogli przymierzyć, jego atrybutami i potrzebnymi przedmiotami podczas akcji. Dowiedzieli się na czym polega dokładnie ich praca i że nie jest to tylko gaszenie pożarów, ale również udzielanie pomocy ludziom podczas powodzi czy wypadków samochodowych. Oczywiście zostały przypomniane telefony alarmowe oraz sposób na zapamiętanie ich (1-usta 1-nos 2-oczy).

Największe zainteresowanie wzbudził jednak wóz strażacki, którym przyjechali nasi goście. Wóz okazał się być nowym nabytkiem ochotniczej straży, więc jako pierwsi mogliśmy go obejrzeć. Strażacy zademonstrowali wykorzystywaną w akcjach aparaturę oraz wyposażenie samochodu np. gaśnice, węże, sprzęt do ratowania życia podczas wypadku. Przedszkolaki mogły wejść do samochodu strażackiego i choć przez chwilę poczuć się jak „prawdziwy strażak”. Na koniec spotkania każda grupa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie . To spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci.

A.Z.