Zimowe zabawy i konkursy w PP2

„Zima Biała do zabawy doskonała” – pod tym hasłem 3.02.2015 r. w PP2 zorganizowano zabawy i konkursy o tematyce zimowej.

Wspólnej zabawie przedszkolaków z PP2 towarzyszyło wiele atrakcji. Na wstępie dzieci rozgrzały atmosferę zimowymi okrzykami. Zaprezentowały wiersze i piosenki, rozwiązywały zagadki słowno-obrazkowe. Brały udział w konkurencjach zręcznościowych oraz tańcach integracyjnych, a wszystko związane było z zimą. Na koniec dzieci zapoznały się z „Kodeksem postępowania w czasie zimy” i obiecały, że będą go przestrzegać.

Głównym celem spotkania było utrwalenie wiadomości i poszerzenie wiedzy na temat zimy, zimowych zabaw i ich bezpieczeństwa. Poprzez wykorzystanie metod werbalnych, ruchowych i muzycznych, wszyscy uczestnicy mieli możliwość wspólnej, aktywnej zabawy. Spotkanie zintegrowało przedszkolaków z „Krasnala” i dostarczyło dzieciom dużo radości. Zimowe zabawy i konkursy przygotowały nauczycielki Bożena Kowalska i Aleksandra Zielińska.

B.K., A.Z.