Święto Pieczonego Ziemniaka

Ziemniak jest pospolitym warzywem, którego w naszych kuchniach przyrządza się na różne sposoby. Stał się on również inspiracją do zorganizowania wspólnej zabawy.

W październiku w grupie „Biedronki” zorganizowano „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Była to okazja, żeby do przedszkola zaprosić rodziców.

Rodzinną imprezę rozpoczęliśmy wspólną zabawą „Krasnoludek”. Główną atrakcją spotkania były konkursy dla rodziców i dzieci. Tego popołudnia dobry humor nie opuszczał nikogo. Rodzice wraz z dziećmi wykonali ciekawe ludziki z ziemniaków, warzyw, owoców. Wykazali się pomysłowością i inwencją twórczą. Prace zostały wyeksponowane w holu przedszkola.

Na zakończenie każdy mógł spróbować specjałów kulinarnych przygotowanych przez rodziców. Spotkanie „Święto Pieczonego Ziemniaka” niewątpliwie zintegrowało naszą społeczność a wspólnie spędzony czas upłynął w miłej i przyjaznej atmosferze.