„KRASNAL” pomaga Braciom Mniejszym z Nowego Dworu Maz.

TEKST I FOTO K.G.

5 października przedszkolaki z PP 2 „Krasnal” obchodziły Światowy Dzień Zwierząt. W związku z tym, w każdej z grup, przeprowadzono prelekcję na temat właściwego traktowania zwierząt, konieczności zapewnienia opieki i godnych warunków do życia oraz odpowiedzialności za nie. Zajęcia miały na celu uwrażliwianie dzieci na losy zwierząt i kształtowanie pozytywnego stosunku do nich.

Światowy Dzień Zwierząt w naszej placówce był także dniem rozpoczynającym akcję zbierania karmy, koców, zabawek i innych akcesoriów dla podopiecznych schroniska w Nowym Dworze Maz., prowadzonego przez Fundację Przyjaciele Braci Mniejszych.

Ludzi o dobrych sercach nie zabrakło i z każdym dniem przybywało artykułów zapełniających kosze. Dziękujemy wszystkim, którzy nie pozostali obojętni na los psiaków.

18 października zapakowaliśmy zebrane dary i wyruszyliśmy do schroniska w Nowym Dworze Maz., aby przekazać je tym, którzy czekali na smakołyki oraz ciepłe kocyki i miękkie poduszki. Dzieci z niecierpliwością czekały na tę wycieczkę. Na miejscu powitało nas donośne szczekanie i merdanie ogonków. Przedszkolaki były zachwycone, a niejedno z nich miało ochotę zabrać ze sobą jakiegoś psiaka.

Zainteresowanie dzieci wzbudzili również nowi mieszkańcy schroniska, czyli kozy, osiołki, kucyk oraz koń.

Przedszkolaki tego dnia miały okazję zdobyć wiadomości na temat życia zwierząt w schronisku, dowiedzieć się z jakich powodów i w jakich sytuacjach psy trafiają do tego miejsca. Dzieci dowiedziały się o możliwości i warunkach adopcji zwierzaków, a także formach pomocy dla mieszkańców schroniska.

Mamy nadzieję, że nasza skromna pomoc wywołała radość na pyszczka chociażby  części podopiecznych schroniska.