Aquafresh

Po raz kolejny nasze przedszkole przyłączyło się do Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolaków koncentrującego się na profilaktyce stomatologicznej dzieci w wieku przedszkolnym. Uczenie dzieci już od pierwszych lat życia mycia ząbków, a także budowanie świadomości potrzeby utrzymania jamy ustnej w odpowiedniej higienie, jest warunkiem niezbędnym w powodzeniu działań profilaktycznych. Nadrzędnym celem Akademii Aquafresh jest wykształcenie  w dzieciach nawyku dbania o higienę jamy ustnej, aby w konsekwencji zmniejszyć tak poważny problem, jakim jest próchnica u dzieci w Polsce.

W ramach tego programu nasze „Krasnale” w dniu 30 września wzięły udział w biciu rekordu Guinnessa w największej ilości osób myjących jednocześnie ząbki. Wszystkie grupy zebrały się na sali gimnastycznej, każdy przedszkolak ze swoją szczoteczką, pastą i kubeczkiem aby wspólnie „łącząc” się z innymi przedszkolakami ustanowić rekord.

Tak też się stało ! Brawo !!