Dzień Ziemi

Corocznie, w kwietniu w naszym Przedszkolu organizowane są „Dni Ziemi”. W tym roku uroczystość przygotowały panie wspólnie z dziećmi.  Dzieci z grup:  III, IV i V zaprezentowały się w przedstawieniu, w którym leśne ekoludki pomagały księżniczce Śmieszce wygnać złą Macochę i Smog. Dziewczynki zatańczyły „Taniec Kropelek”, który symbolizował czystą wodę.
 Wspólnie odśpiewaliśmy hymn tegorocznych obchodów, piosenkę Majki Jeżowskiej pt. „Nasza Planeta”.

Pracując z małymi dziećmi w przedszkolu mamy doskonałą okazję, żeby kształtować w nich zachowania proekologiczne, staramy się czynić ich świadomymi użytkownikami środowiska naturalnego. Organizujemy bardzo dużą ilość zajęć, podczas których uczymy dzieci, jak ważna dla nas jest „zdrowa przyroda". Organizujemy wycieczki ekologiczne, warsztaty, a przede wszystkim uczestniczymy w akcjach mających na celu zbiórkę surowców wtórnych: makulatury, zużytych baterii, puszek aluminiowych. Zbieramy również plastikowe nakrętki, pomagając w ten sposób chorym dzieciom. Przedszkolaki przyszły tego dnia ubrane na kolor odpowiadający kontenerowi do jakiego segregujemy śmieci(każda grupa w innym kolorze).

Wszystkie akcje, które organizowaliśmy do tej pory i w których uczestniczyły dzieci, świadczą o dużej wrażliwości naszych „Małych Ekologów”, odpowiedzialności za stan środowiska w którym żyjemy oraz o potrzebie życia w zgodzie z przyrodą.

J.O.