KOLOROWY ŚWIAT CYRKOWY

,,Chodźcie dzieci na arenie wnet się zacznie przedstawienie...."

25 września nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość - cyrkowiec wraz ze swoim małym pomocnikiem psem Psotkią.

Sala gimnastyczna zamieniła się w arenę cyrkową, a na niej odbywały się niezwykłe rzeczy. Taki kolorowy i zaczarowany świat porwał i zauroczył wszystkie przedszkolaki. Występom towarzyszyły salwy śmiechu i brawa, brawa!

Nasz kolorowo ubrany i umalowany gość zaprezentował talenty cyrkowe takie jak: kuglarstwo, żonglerkę, pantomima, chodzenie na szczudłach. Towarzysząca występom muzyka stwarzała odpowiedni klimat. Sztuczki cyrkowe to wyzwanie lecz dla dzielnych przedszkolaków nie ma rzeczy niemożliwych. Byli tacy, którzy spróbowali swoich sił w żonglowaniu, akrobatyce i tresurze psa psotki. W nagrodę dzieci otrzymywały różne cudeńka zrobione z podłużnych, kolorowych balonów. Największym powodzeniem cieszyły się balonowe miecze a potem wszelkiego rodzaju zwierzątka. Dzieciaki były zachwycone występem i na pewno chciały by, żeby tacy cyrkowi goście odwiedzały ich często. Zatem mówimy do zobaczenia na arenie cyrkowej.

Zachęcamy rodziców do zainteresowania się sztuką cyrkową, gdyż pełni ona funkcję wychowawczą. Dziedziny cyrkowe są wykorzystywane do tego, żeby nauczyć i żeby wykorzystywać swoje kompetencje ruchowe i psychofizyczne. Cyrk wszedł w dziedzinę pedagogiki. Zabawy cyrkowe pozytywnie wpływają na pracę ludzkiego mózgu między innymi poprawiają zdolność koncentracji. Tak więc kochani rodzice, bawcie się z dziećmi w cyrk!

M.N. – Sz.