Matematyka dla przedszkolaka

Matematyka nie musi być trudna, jeżeli zadbamy o edukację matematyczną już w przedszkolu. Dlatego też 20 kwietnia br. w naszej placówce odbyły się warsztaty metodyczne dla nauczycieli pt. „Kształtowanie kompetencji matematycznych u dzieci przedszkolnych. Techniki myślenia kreatywnego”.

Szkolenie prowadziła pani Bogusława Słoma – doświadczony nauczyciel matematyki, pedagog, terapeuta Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowym Dworze Mazowieckim w zakresie edukacji matematycznej. Celami spotkania były: wymiana spostrzeżeń i doświadczeń zdobytych w pracy dydaktycznej, analiza czynników kształtujących kompetencje matematyczne oraz TOCFE w przedszkolu, czyli Teoria Ograniczeń dla Edukacji. Prowadząca zaprezentowała narzędzia takie jak „chmurka”, „logiczna gałąź”, „drzewko ambitnego celu” i ukazała korzyści wynikające z ich stosowania. Nauczycielki były zainteresowane tematem szkolenia, z zaangażowaniem wzięły udział w proponowanych zajęciach. Z pewnością zastosują poznane techniki w pracy z dziećmi.

B.K.