PP 2 w Dyniolandii

W dniu 7 października br. przedszkolaki z grupy III, IV i V wybrały się na wycieczkę do Krainy Dyń.

Podczas wizyty w „Dyniolandii” dzieci wzięły udział w interaktywny wykładzie o dyni, jej historii, pochodzeniu, właściwościach zdrowotnych, zastosowaniu kulinarnym, połączony z degustacją  pysznej zupy dyniowej oraz prażonych pestek dyni. Zwiedzały wystawy z dyniowymi rzeźbami czy też spacerowały po polu dyniowym, oglądając dynie z całego świata (ponad 40 odmian) oraz dynie giganty ważące nawet ponad 300 kg. Po za dyniowymi atrakcjami Krasnale wybrały się z wizytą do mini zoo, w którym mieszkały kury, kaczki, koziołki i króliki. Miały okazję je pogłaskać i nakarmić. Pełne energii przedszkolaki mogły także swobodnie bawić się  w słomianym miasteczku ze słomianymi zwierzętami czy też biegać w kukurydzianym i słomianym labiryncie. Czekało również dla nich specjalne zadanie- odnaleźć zaginioną dynię. Na zakończenie wszyscy wspólnie siedliśmy do ogniska i smażyliśmy kiełbaski.

A.Z.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii